Психолог від алкоголізму Івано-Франківськ

У структурі алкоголізму можна виділити два базових компонента - це фізична і психічна залежність. Тому лікування вважається ефективним тільки в тому випадку, якщо направлено на боротьбу відразу з обома аспектами, для чого використовуються різні методи.

З фізичної тягою до спиртного допомагають впоратися спеціальні лікарські препарати. На психологічні чинники слід впливати за допомогою психотерапії.

В нашій наркологічній клініці ведеться боротьба з алкоголізмом по всіх фронтах. Поряд з лікувальними діями, наркологи центру використовують високоефективні психотерапевтичні методики, що впливають і на свідомість, і на підсвідомість.

Психотерапія алкогольної залежності проводиться у всіх випадках, оскільки прийом спиртовмісних напоїв у високих дозах незмінно призводить до придушення волі людини. Хворий отримує задоволення, коли п'є спиртне. Він втрачає здатність розслаблятися і радіти без пляшки в руках. Щоб змінити його ставлення до життя, потрібно підключити психотерапію.

Завдання психотерапії при алкоголізмі

В першу чергу психотерапевтичний вплив при роботі з залежними направлено на:

  • усунення патологічної тяги до алкогольсодержащей напоїв;
  • пом'якшення негативних відчуттів, які виникають, якщо пацієнт перестає приймати алкоголь.

Більш фундаментальними і важливими завданнями, досягнення яких гарантує стійку ремісію і тривалу тверезість, є:

  • активізація механізмів одужання;
  • знешкодження і блокування аномальних реакцій, що викликають бажання знову почати пити.

Проводячи лікування алкоголізму, психотерапевт в обов'язковому порядку враховує індивідуальні особливості хворого, його анамнез, життєву ситуацію, вік, особливості світогляду, соціальні фактори. Це дозволяє правильно зрозуміти людину і знайти до нього правильний підхід.

Напрямки психотерапії при алкоголізмі

У медичному центрі АЛКОМЕД психотерапевтична допомога алкоголікам виявляється в наступних напрямках:

  • Виявлення і вивчення механізмів, що відповідають за появу хворобливої залежності. Лікар визначає, чому людина почала зловживати спиртним, шукає «корінь» проблеми. Зрозумівши провокуючі фактори, він може допомогти хворому усвідомити обмеженість власного життя і побачити красу навколишнього світу.
  • Програмування алкоголіка на повну відмову від спиртного. У залежного викликають почуття огиди до алкоголю або страх перед його вживанням в майбутньому. Це дозволяє пацієнтові тримати себе в руках після виписки зі стаціонару.
  • Адаптація до життя без спиртного. Особи, які мають залежність, втрачають зв'язку з гідними людьми. Їх найближче оточення - алкоголіки, наркомани, засуджені. Але після кодування ситуація повинна змінитися. Спілкуватися з іншими залежними більше не можна, так як вони підштовхнуть до зриву. Вийшовши з клініки, чоловік, як правило, відчуває якусь розгубленість. Він не знає, чим заповнити час, що звільнився, де знайти нових друзів, як відновити втрачені соціальні зв'язки. Завдяки підтримці психотерапевта адаптація до тверезого життя проходить легше. Лікар допомагає хворому зрозуміти власну значимість і почати більш раціонально ставитися до своїх особистісних особливостей.

Для посилення одержуваних ефектів психотерапію алкогольної залежності найчастіше поєднують з використанням медикаментів. Комплексний підхід дає гарантований позитивний результат. Не варто списувати з рахунків і підтримку близьких родичів - видужуючий повинен відчувати, що поруч з ним знаходяться люди, готові підтримати його в будь-якій ситуації.

Методи, використовувані психотерапевтом при лікуванні алкоголізму

З найефективніших і затребуваних психотерапевтичних методів слід назвати такі:

  • Індивідуальна і групова психотерапія. У першому випадку пацієнт спілкується з лікарем тет-а-тет. Це дозволяє йому говорити про проблеми, які він не хоче озвучувати при сторонніх. Групова робота полягає в тому, що алкоголік стає учасником штучно створеної групи. Тут роль психотерапевта менш значуща - він лише направляє пацієнтів і допомагає їм правильно взаємодіяти. Учасники групи лікують один одного, надають один одному необхідну підтримку.
  • Гіпноз. Метод дуже популярний при алкогольної та наркотичної залежності. Хворого занурюють в стан глибокого сну, щоб допомогти йому зрозуміти витоки проблеми, сформувати негативне ставлення до спиртного.
  • Метод Довженко. Підходить навіть тим людям, які не сприйнятливі до гіпнозу. Викликає негативне ставлення до спиртовмісних напоїв, сприяє виробленню негативних асоціацій. Дуже ефективний в плані кодування.
  • Аутогенних тренування. Перебуваючи в стані повного спокою і розслаблення, алкоголік вселяє собі відчуття, потрібні для успішного одужання.
  • Раціональна психотерапія. задіюються особливі методи логічного мислення хворого. Допомагає йому встановити і глибоко проаналізувати причини хвороби, особливості її перебігу.
  • Ігрова психотерапія, творчі методики. Спрямовані на відволікання уваги від згубної звички. Паралельно дають можливість виявити і провести роботу з наявними травмуючими психіку факторами, розкривають творчий потенціал клієнта, дають йому віру у власні сили.
  • Емоційно-стресовий метод. Психотерапевт працює з емоціями пацієнта - і негативними, і позитивними. Це необхідно, щоб хворий відчув, як потрібно правильно ставитися до себе і оточуючих.

Те, які методи увійдуть в індивідуальну програму лікування. Величезний досвід роботи дозволяє їм зрозуміти, що відчуває людина і як саме можна йому допомогти. Після психотерапії в нашій клініці залежні долають важкий стан, в якому знаходилися, і виробляють нові навички, необхідні для щасливого тверезого життя.

АЛКОМЕД © Всі права захищені 2021
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати